5.kapitola

13. dubna 2009 v 18:35 | Misha |  Kouzelný život v sedle
Je tu další velikonoční kapitolka k Životu!:-) Nic se tam zatím neděje, ale je to ještě pořád takový začátek před rozjezdem.:-) Takže si ji užijte!
P.S. Věnování:
^-^miki-sek^-^
Kátikačerka
Angel
PP.S: Krásné Velikonoce!!:-)


5.kapitola

Byl krásný letní den. Teplé sluneční paprsky se dostaly všude. Ozařovaly zelené louky, pestré květiny a dostaly se i k malé stáji, ležící opodál velkého rodinného domu. Všechna okna byla otevřená, aby se aspoň ta trocha čerstvého vzduchu dostala dovnitř.
Venku leželi unavení psi, schovaní ve stínu velkého dubu a nevšímali si, že jejich nepřátelé, kočky, se rozvalují kousek od nich. O kus dál, v rozlehlém výběhu, se zrovna bílá klisna vyválela v prachu a její sametová srst dostala šedý nádech. Vedle ní se pásli dva koně na svěží zelené trávě.
Celý tenhle výjev s úsměvem sledovala mladá dívka, sedící na balíku slámy. Cítila tu krásnou letní atmosféru a nemohla se jí nabažit. Už byla půlka srpna a Paige zjistila, že dohnat všechno to učivo není až tak těžké. Už se doučila celý první, druhý a skoro celý třetí ročník. Brumbál jí navíc domluvil, že má dovoleno do konce prázdnin kouzlit a zkoušet všechny kouzla, ale jen pod dozorem rodiče. A navíc jí moc pomáhá její bratránek James.
Ten byl naštvaný, když zjistil, že Paige má dovoleno kouzlit a on se na ní může jen dívat a radit jí. Ale snažil se jí co nejvíc pomoct, aby se dostala do Bradavic. Měl jí rád jako svou sestřičku. Už se nemohl dočkat, až ji seznámí se svými nejlepšími kamarády.
Paige už o nich od Jamese věděla snad všechno. Věděla, že je Sirius bradavický Cassanova, že Remus má "těžce nemocnou matku", a že Peter je vlastně takový jejich otloukánek. Už se nemohla dočkat, až spolu všichni stráví poslední týden v srpnu u Jamese doma.
"Paige!" uslyšela volat jako vždycky mámu z okna. Skočila z balíku dolů a hnala se do domu.
"Už su tady!" oznámila, když vklouzla do kuchyně.
"Psala mi Rachel," řekla paní Darleyová a Paige si všimla, že má v ruce mobil,", že jestli by dneska nemohl přijet James. Musí s Johnem někam pracovně odjet, a proto u nás dnes James přespí."
Paige spadla brada. James u nich ještě nebyl, většinou se vždycky dostala ona k němu. A teď navíc u nich i přespí!
"To je super! Konečně Jimmymu ukážu Dreamyho!" řekla nadšeně.
"A kdy přijede?" zeptala se.
"Na oběd by měl dorazit, takže šupej se mnou vařit!" řekla paní Darelyová vesele. Paige se usmála a vytáhla hrnec.
Do hodiny už měli usmažené řízky a udělané brambory a chystali stůl.
"Tak, ještě zbývá udělat pití a už jen čekat na Jamese." oznámila paní Darleyová a Paige šla nachystat šťávu. Zrovna měla v ruce velký skleněný džbán když uslyšela těsně za ní Prásk!.
Lekla se a upustila džbán. Za ní stál James a jeho táta. Oba se smáli.
"To není směšný, mohla jste mi přivodit infarkt!" řekla Paige, ale přesto se smála.
"Ahoj, taky tě rádi vidíme!" řekl James a šel obejmout svojí sestřenku.
"Ahoj!" usmála se na ně Paige.
"Reparo!" uslyšela říkat pana Pottera a džbán byl zase celý. Paige ho vzala a položila ho na stůl.
"Ahojte!" řekla paní Darleyová, když vešla do kuchyně.
"Ahoj, Chris! Moc děkuju, že nám pohlídáš Jamese. Na ministerstvu jsou nějaké potíže a nechat Jamese samotného doma by bylo asi dost riskantní. Minule to nedopadlo zrovna nejlíp..."řekl pan Potter a při poslední větě se zašklebil. James se jenom uchichtnul.
"To si dokážu představit." řekla paní Darleyová.
"Já už budu muset zase jít, Rachel na mě čeká. Tak se mějte pěkně a Jamesi, nezlob!" řekl pan Potter a opět se s mohutným prásknutím přemístil.
"Paige, ukaž Jamesovi, kde bude spát. Nachystala sem ten pokoj hned vedle tvého," řekla paní Darleyová," a hned přijďte dolů na oběd." Paige kývla a už šla nahoru po schodech.
"Páni, máte supr barák!" řekl James a jen valil oči.
"Díky." zaculila se Paige.
"Tak, tady budeš dneska spát! Jen si sem hoď tašku a hned půjdem dolů na oběd." řekla Paige, když vešli do pokoje.
O chvíli později už všichni seděli najezení u stolu.
"Co budete odpoledne dělat?" zeptala se paní Darleyová Paige a Jamese.
"Ukážu mu Dreamyho a ostatní." odpověděla Paige.
"A co kdyby jste vzali třeba Ginger a mohla by si Jamese začít učit jezdit, co říkáš?" navrhla paní Darleyová s úsměvem. Paige se šibalsky podívala na Jamese.
"Tak bysme mohli jít, abysme to všechno stihli!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Ke které povídce mám napsat kapitolku dřív?

Catherine a spol. 58.8% (10)
Kouzelný život v sedle 35.3% (6)
Poslední naděje 5.9% (1)

Komentáře

1 Grencle Grencle | Web | 18. dubna 2009 v 16:49 | Reagovat

heeej, tohle se mi líbí... už jsem tu dlouho na blogu nebyla, ale musím uznat, že mě tahle kapitolka překvapila a potěšila... napsala bych ti, abys rychle přidala další, ale vím, jak je těžky přidávat pořád ve stejným tempu a pokud možno co nejdelší a nejlepší kapitoly, aby byl čtenář spokojen:-)))

2 Misha Misha | 20. dubna 2009 v 9:28 | Reagovat

Ahojky, heh moc se omlouvam ze sem ted nic nepridala ale jsem od cvtrvtka v nemocnici:D:D:D:D Ted sem se na chvilu dostala na komp ale dneska se snad uz dostanu domu tak zacnu psat novou:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama