3.kapitola-První školní den

7. července 2007 v 7:07 | Misha
Na druhý den se Mione probudila velmi brzo.Lily a ostatní dívky ještě spali.Potichu si vzala svoje věci a šla do koupelny.Opláchla si obličej a zadívala se na svůj odraz v zrcadle.V očích se ji zaleskli slzy.Ne!Už nebudu brečet!S faktem že můj otec je lord Voldemort se nikdy nesmířím ale nebudu kvůli tomu pořád jen bulet!A Sirius je jen obyčejnej sukničkář který chce každou!V koupelně strávila asi půl hodiny a pak šla na snídani.Dole potkala Jamese.
"Ahoj Mion!"pozdravil ji vesele James.Mion se na něj usmála.
"Ahoj Jamesi!Jak ses vyspal?"řekla a přisedla si k němu.
"Vyspal bych se aj dobře kdyby si Sirius furt nemumlal pod fousy a nebyl mrzutý celou noc."zamračil se James.
"Hmmm tak to vítej v klubu já se taky blbě vyspala."
"Hele nezajdem na snídani?"řekl James když mu zakručelo v břiše.Mion se zasmála a zvedla se.
"Jasně,už mám taky nehorázný hlad."řekla a oba zamířili na snídani.Když vešli do Velké síně všimli si že je tam skoro prázdno.
"Hele kolik je vůbec hodin?"zeptala se Mion Jamese.
"Nevím,ale určitě bude nechutně brzo když je tu jen pár děcek."Mion přikývla a sedla si k prázdnému nebelvírskému stolu.James is sedl za ní a obase s chutí pustili do jídla.
"Hele...myslíš že se líbím Lily?"Mionse na něj podívala s plnou pusou.James to nevydržel a musel se začít smát.
"Co je?"řekla nechápavě Mion.
"Tak hodně jim a co je na tom..."odsekla naoko uraženě.
"Mion,ještě si mi neodpověděla."řekl už vážně James.
"Podal bys mi prosím tu marmeládu?"
"Mion!"
"No jo no."řekla Mion a schválně ho nechala napínat.
"Divej,Jamesi,nechci ti dávat falešný naděje,ale když sem se tak dívala tak se Lily na tebe nějak často dívá a někdy i zčervená."
"Ale nemysli si že hned přijme nabídku k sňatku.Musíš tomu dát čas a hlavně si nesmíš hned cuchat vlasy jak ji uvidíš,to totiž nenávidí,ale co přímo nesnáší je napadání Snapea."dodala hned jak uviděla Jamesův vítězoslavný úsměv.
"Cože?!To mám jako nechat Srabuse na pokoji?!"zhrozil se James.
"Nesmíš ho napadat před Lily.Někde kde budete sami a kde nebude Lily si s ním dělej co chceš.A taky ji nezvi na rande každou minutu a před všemi.Zkus na ní nezírat každou chvíli a neslintat přitom.A neříkej jí furt Evansová.Ona má taky nějaký jméno.To jí fakt hrozně žere když jí tak říkáš.A když už budeš něco po ní chtít tak jí třeba pozdrav a zeptej se jí jak se má,ale nezvi ji na rande a prostě ji nenabaluj ju?Zvládneš to?"řekla mu Mione.James se chvíli díval do svého talíře.Pak zvedl oči a řekl:
"Pro Lily všechno!"a usmál se na Mion.Mion mu úsměv vrátila a natáhla se pro další toast.
"Cože?!Ty máš ještě hlad?!Vždyď už jsi měla 5 toastů!"zhrozil se James.
"Mám hlad!"odsekla Mion a začala se ládovat.Ale to už vešel do Velké síně Sirius.James už na něj začal mávat ať si sedne za nimi ale Mion se zvedla.
"Promiň Jamesi ale musím si něco vyřídit."řekla a chladně se podívala na překvapeného Siriuse který zrovna přišel.Sirius už ji chtěl pozdravit ale Mion už byla pryč.
"Co jí je?"
Mion šla do nebelvírské věže aby si vzala novou knížku kterou dostala od mámy ještě než zemřela.Jmenovala se Nejmocnější kouzla všech kouzel.Měla přečtenou teprve čtvrtkiu knížky a chtěla pokročit dál.Už bla na půl cesty když do někoho vrazila.
"Nemůžeš dávat bacha na cestu?!"vykřikl nějaký vysoký kluk s delšími blond vlasy a tvářil se povýšeně.
"Ale,ale,ty si ta nová."řekl a prohlídl si ji od hlavy až k patě.
"Já jsem Lucius Malfoy."podal jí ruku.
"Mione Riersová"představila se mu a opatrně mu podala ruku.Stiskl jí ruku.Mion se mu vysmekla.
"Neboj já nekoušu."řekl a zablýsklo se mu v očích.
"Těšilo mě,Mione.Ještě se jistě uvidíme."řekl jí a odešel.
"Malfoy.."řekla si pro sebe.Pak pokračovala dál do věže.
Další den měli mít první vyučovací den.Mion zamířila spolu s Lily brzy na snídani.Tam jim profesorka McGonagallová rozdala rozvrhy.
"Jů,dneska máme jen 4 hodiny dopoledne a pak odpoledne volno!"řekla Lily.
"První hodinu máme přeměňování,pak věštění a dvě hodiny OPČM.To je dobrý!"řekla Mion.
"Hmmm jenže všechno kromě veštění máme se zmijozelem."řekla otráveně Lily.Mion na to nic neřekla.Takže to znamená že dneska znovu uvidím Luciuse.
"Mion,vnímáš mě?"mávala jí rukou před očima Lily.
"Cože?"podívala se na ní Mion.
"Ale nic jen sem ti chtěla říct že jdu do věže pro věci,deš taky?"
"Jo už letím."řekla a šla za LIly která vyrazila ven z Velké síně.V pokoji si pak vzali všechny potřebné věci a vyrazili k učebně přeměňování.Byli tam jako první.Zanedlouho přišlo i pár zmijozelských mezi které patřil Lucius Malfoy,Severus Snape,takovej umaštěnej zhrbenej kluk,Bellatrix Blacková,pohledná dívka s dlouhými černými vlasy a hlubokými černými oči a její sestra Narcisa Blacková,blondýna s modrými oči která visela očima na Luciusovi.Mion se včera večer ptala na Luciuse a Lily jí řekla o téhle partě.
"Ale,ahoj Mion."pozdravil jí Lucius a ušklíbl se na Lily.
"Nechceš se radši přidat k nám?Nebudeš se přece pachtit tady s tou mudlovskou šmejdkou...."
".To tu budu radši s Lily,než abych byla s nějakými aristokratickými blbci kteří se zmůžou jen na povyšováním před ostatními."vmetla mu chladně do obličeje.Lucius se na ní nasupeně zatvářil a vypadal že každou chvíli praskne.
"Tak tohle si nezvykej holčičko!"řekl a vytáhl hůlku.Mion se lekla a chtěla popadnout svou hůlku ale Lucius odzbrojil jak ji tak i Lily.Lucius se chladně usmál.
"Bojíš se mě?"řekl jí.Bellatrix s Narcisou a Snapeem se posměšně ušklíbli.
"Furnunculus!"zařval Lucius ale Mion stihla uhnout.
"Na víc se nezmůžeš Malfoy!"začla ho provokovat Mion.To už ale přišlo více děcek tak Malfoy radši hodil jejich hůlky na zem. "Tohle tě aspoň upozorní že mě se nevyplácí urážet!"sykl na ní když se otevřeli dveře od učebny.Vešli dovnitř a Lily ji zavedla dopředu aby byla c nejdál od zmijozelských.Dozadu se posadili jako vždy pobertové a zmijozelští.Včera se domluvili že si tam sednou ne jen kvůli zmijozelským ale i kvůli Siriusovi.Také se domluvili že Siriuse budou totálně ignorovat.
Konečně už bylo po nudné hodině přeměňování a šli na věštění.Jak se říká z bláta do louže protože tahle hodina byla ještě nudnější.
"Ja umřu!"řekla Mion Lily,která se už ani nesnažila předstírat že poslouchá nudné řeči profesorky Mallové.
"Co máme pak?"zeptala se Lily.
"Obranu proti černé magii."odpověděla Mion.
"Hmmm to su zvědavá koho budeme mít tentokrát.U stolu sem nikoho navíc neviděla."řekla Lily.
"Bacha de kolem Mallová."řekla Mion a Lily ztichla a snažila se aby něco vyčetla z tych blbých karet.Profesorka prošla kolem nich a zastavila se jako vždy u pobertů aby jim předpověděla blízkou smrt.Konečně skončila i tato hodina a děvčata si rychle sbalili věci a zamířili k učebně OPČM.Dorazili ke dveřím učebny a čekali.Hned za nimi přišli aji pobertové ale ti si stoupli dál od nich a kuli pikle..Do pěti minut se otevřeli dveře a v nich stál velmi ale velmi pohledný mladý muž.
"Pojďte dovnitř."řekl a všem dívkám se podlomili kolena.Pobertové šli tedy jako první a sedli si jako vždy dozadu.Lily a Mion měli velké štěstí a sedli si do lavice před katedrou.Ostatní dívky se na ně nenávistně koukali.Mion si pořádně prohlédla nového profesora.Měl nádherné modré oči,rozcuchané vlasy černé jako úhel a nádhernou vypracovanou postavu.A ten jeho úsměv....Všechny dívky jen slintali.Sirius s ena něj nenávistně podíval.
"VYpadá to že máš konkurenci,Tichošlápku."řekl James a díval se po dívčí části třídy.
"Jenže nejsu sám.Dvanácteráku.Podívej se na Evansovou."řekl a ukázal na Lily.Ta přímo slintala.Pak jeho oči automaticky sklouzli na Mion.Ta se jen lhostejně dívala po třídě a na chvíli se setkali jejich oči.Sirius se na ni usmál.Mion se zamračila a otočila se.Sirius to nechápal.Co sem jí udělal?
Mione se otočila zpátky na svoje místo a pohlédla opět na profesora.Hmm,ten by stál za hřích...řekla si v duchu.
"Tuto hodinu udělame takovou uvítací.Nejdřív se představím já a pak po lavicích vy.Každý řekne své jméno a jeho koníčky.Takže já tedy začnu.Jmenuji se Richard Lovers.Rád sportuji a hraji famfrpál.Rád také hraji na elektrickou kytaru.Když budete o mě chtít zjistit více tak se mě můžete zeptat.Tak teď začnou slečny v první lavici."řekl a ukázal na Lily a Mione.Pak si sedl na jeho stůl.Mrkl na Mion která se na něj dívala.Mion se usmála a podíval as e na Lily,která se zrovna zvedala z židle.
"Ja jsem Lily Evansová.Ráda čtu knížky všeho druhu.Ráda se učím a mám ráda své kamarádky.Ale ze všeho nejvíc tady Mion."řekla a ukázala na Mione.Lily se posadila a teď si stoupla Mion.
"Já jsem Mione Riersová.Ráda zpívám,dělám blbosti,seznamuju se,randím,flákám se,ale ze všeho nejvíce ráda jím."řekla a třída se zasmála.
"Dále také mám ráda všechny své kamarády a kamarádky a moje nejlepší kamarádka je tady Lily.Moje přezdívka je Minie."dodala a sedla si.Pak pokračovali dál až přišli na prvního z pobertů,Remuse.Ten se postavil a začal.
"Já jsem Remus Lupin.Rád se učím,rád čtu a dělám blbosti tady s klukama."řekl a kývl hlavou na zbytek jejich party.Pak si sedl.Na řadě byl Petr.
"Petr Petigrew.Jídlo,jídlo,jídlo."řekl.
"Zapomněl si na jídlo Petře!"řekl mu James a třída se zasmála.
"Přesně.Jídlo."dodal Petr.Pak byl na řadě Sirius.Ten se okamžitě postavil a řekl,nebo spíš zařval.
"Black.Sirius Black..Holky,randění,nakopávání Norissové,dělat vše proti pravidlům,uřknutí Srábka a ještě jednou holky."řekl,sedl si a nezapomněl přitom hodit očkem po jedné dívce která seděla hned před ním.Pak byl na řadě James.Stoupl si a začal.
"James Potter jméno mé.Rád hraju famfrpál,stejně jako Sirius vše proti pravidlům a zvaní Evansové na rande.Když už sme u toho:Co takhle dneska večer?"řekl a podíval se na Lily a nezapomněl si dát ruku do vlasů.LIly se na něj chladně podívala.
"Na to rovnou zapomeň!"řekla.James vypadal na oko smutně.
"Tak nic no.Budu muset být zase večer sám..."uklonil se a posadil se.Pak přišli na řadu zmijozelští.To bylo samé:černá magie a čistá krev.Až se všichni představili tak se profesor zase postavil.
"Tak teď si zahrajem jednu hru..."řekl.
Když skončila už i druhá hodina Lily si začala rychle balit věci a už chtěla jít ale Mion pořád seděla na místě.
"Minie deš?"použila Lily její přezdívku.
"Di na před já tě dohoním."řekla a začala si tedy pomaloučku balit věci.Hmmm ten profesor je vážně kus.Chvilku tu ještě s ním zůstanu a něco bych na něj mohla zkusit......Už to mám!Všichni až na Mion byli už byli venku.
"Děje se něco slečno?"řekl profesor a přešel k ní.
"Víte pane profesore,nedávno jsem objevila jedn knížku kde se píše o jednom kouzle které je horší než avada.Nevíte o něm něco?"řekla zvědavě a usmála s ena něj.
"Proč to potřebujete vědět slečno?"zeptal se jí ne už tak přívětivě než předtím.
"No jen mě to zajímalo.Nevěděla jsem že nějaké takové kouzlo existuje."vymluvila se.
"O tomhle kouzlu s vámi nebudu mluvit.A radil bych vám aby ste se o něj nezajímala."řekl a odešel.Mion tam chvilku stála a pak se vydala do velké síně na oběd.Tak tohle nevyšlo...
Lily už u stolu nebyla tak si tedy sedla ke stolu sama.Vzala si velkou porci kuřete s rýží a pustila se do toho.Po obědě se vydala do pokoje aby si odnesla učebnice.Lily tam nebyla ale čekala tam na ni sova.A na posteli si hrála Lucy.Hrála si s polštářkem který teď už byl roztrhaný.
"LUCY!"zařvala Minie a Lucy vyděšeně zavřískla a skočila pod postel.Mion tedy spravila polštář a pak se zasmála.Vyndala Lucy a dala si jí na klín.Pohladila jí po jejím kožíšku.Dneska večer půjdeme na procházku...řekla si v duchu a usmála se.Pak si vzpomněla že je tam i velmi netrpělivá sova.Převzala si tedy dopis a sova odletěla otevřeným oknem.Otevřela dopis.
Ahoj Mion,co takhlle zajít si na rande?Přijď ve 3 k jezeru.Sirius
V Mion vřela krev.Co si o sobě sakra myslí!Líbá se tu s "ní" a ještě mě zve na rande?!Tak to ne chlapečku tohle ne!5ekla si a schválně sešla dolů do společenky kde věděla že tam Sirius je a sedla si co nejdál od něj.Vycítila jeho pohled tak proto vytáhla dopis a tak aby ho viděl ho nechala shořet.Pak nasupeně odešla zpátky do pokoje.Sirius za ní jen nechápavě koukal. Tak to by bylo.Ale co budu dělat teď?zamyslela se a pak se zvedla a sešla dolů.Sirius už tam nebyl.Byli tam jen nějací prvňáci.Vydala se tedy ven ze společenské místnosti.Rozhodla se že se bude jen tak toulat po hradě.Byla v prvním patře když uslyšela smích.Smálo se více osob tak se tedy vydala tím směrem odkud smích uslyšela.Přišla na místo a to co tam viděla jí doslova vyrazilo dech.Pobertové stáli nad nějakým klukem s delšími mastnými vlasy a hákovitým nosem.Domyslela si že to bude nejspíš Severus Snape o kterém slyšela Jenže pak spatřila že se mu něco na hlavě leskne.On krvácí!!!Tak to přehnali hošánci!To si s nima vyřídím!
"Co si myslíte že děláte?!"zařvala a nasupeně šla k nim.Kluci se lekli a Petr se schoval za Jamese.
"Co vám k sakru udělal?!"zařvala ještě a klekla si k němu.Ještě byl při sobě ale vypadal že kažkou chvilkou omdlí.Sakra musí na ošetřovnu!!!Obrátila se na kluky.Remus se už nadechoval aby něco řekl ale Mion ho předběhla.
"Dělá se mi z vás nanic!To sem tedy netušila,že byste byli schopni tohohle!Pochopila bych nějakou slabou kletbičku ale jemu teče krev!!!Vy ste se asi zbláznili že?!"seřvala je.
"Ale on urážel Lily!!!!"namítl James.Mion na něj ukázala prstem a řekla:
"To není vůbec žádnej důvod!Mohla bych to jít nahlásit McGonagallový ale neudělám to.Ani nevím proč ale ne.Dám vám ještě jednu šanci.Pokud se dozvím že se to zopakovalo,tak za ní doopravdy půjdu.Pokud ne tak budu mlčet.Jasný?!"
"Jo..."zamumlal Sirius a podíval se do země.Nebylo mu zrovna nejlíp když na něj řvala zrovna ona.Od někoho jinýho by si to líbit nenechal ale od ní to jinak nešlo.Měl ji moc rád.Minie se sehla k Sevíkovi a pomohla mu n anohy.Sotva se na nich udržel tak ho podepřela a hodila po klucích ošklivý pohled a zamířila se Severusem na ošetřovnu.
"Už tam skoro budeme.Vydržíš to?"zeptala se ho starostlivě.Severus pomalu kývl hlavou jako že ano.
"Myslím že tě to nejspíš nebude zajímat ale já jsem Mione."řekla mu ještě.
"S...Severus."řekl.Minie se usmála.Byli už před dveřmi.Otevřela je tedy a když madam uviděla Sevíka ihned k němu přiskočila a převzala ho od Mion.
"Co s emu stalo,slečno?"Mion znejistěla.
"Našla jsem ho takhle pod schody nejspíš spadl ze schodů a bouchl se pořádně do hlavy."zalhala.Mion tam pak ještě chviličku byla ale pak odešla.Rozhodla se že si zajde k jezeru.Došla tedy na své oblíbené místo a posadila se.Zavřela oči a ani se nenádala a usnula venku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám můj blog?

Jo je nádherný! 65.7% (71)
Je celkem pěkný. 25.9% (28)
Docela ujde. 5.6% (6)
Nelíbí se mi. 0.9% (1)
Tomu říkáte blog?! 1.9% (2)

Komentáře

1 Nelien Nelien | Web | 7. července 2007 v 11:21 | Reagovat

jé další skvělá kapča :) totálně jsem nemohla z toho seznamování! :DD takovej Peter a James s Siri taky :DDD to se ti povedlo! a ten konec... super!

2 III III | 7. července 2007 v 11:36 | Reagovat

Bezvadný

3 Misha Misha | 7. července 2007 v 12:22 | Reagovat

díky=o)fakt mocinky děkuju že se vám líbí a budu se snažit najít čas napsat další ale nebudu mít tedka moc casu protoze jedu na tabor a budu mit narozky a takovy ale uz sem zacala aspon zacatek takze se tu snad to 2 tydnu objevi=o)

4 Čuky Baby Čuky Baby | E-mail | Web | 22. července 2007 v 1:18 | Reagovat

Skvělý.

5 Ifulda Ifulda | E-mail | Web | 26. července 2007 v 10:46 | Reagovat

Je to úplně suprová povídka!!! Honem sem přidej pokračování, pls!!! :)

6 barbora barbora | 27. července 2007 v 11:26 | Reagovat

uzasna poviedka:DD

7 Ylil Ylil | Web | 25. srpna 2007 v 9:13 | Reagovat

Ach jo a já už doufala, že se skámoší s Luciusem - na začátku to tak vypadalo...jé a chudášek Siriusek je mi ho líto i když si to zaslouží...No a Severus mě celkem překvapil...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama